Konferencja Crowdfunding w Polsce 2012

Już 12.12.2012 eksperci branżowi, inwestorzy, przedstawiciele administracji publicznej i pomysłodawcy ciekawych przedsięwzięć spotykają się, by porozmawiać o finansowaniu społecznościowym, czyli crowdfundingu. Dowiedz się jak zebrać środki na realizację przedsięwzięć biznesowych, społecznych i kulturalnych dzięki wsparciu Internautów oraz jak zostać małym aniołem biznesu! Dołącz już dziś!

Konferencja „Crowdfunding w Polsce 2012” to szansa na to, by poznać możliwości i szanse korzystania z finansowania społecznościowego, jednego z najszybciej rozwijających się mechanizmów na światowym rynku finansowym. Stwarza on okazje do realizacji ciekawych pomysłów każdemu!

Karol Król, redaktor naczelny crowdfunding.pl opowie o tym, czym jest finansowanie społecznościowe i jakie są globalne trendy w jego rozwoju. Następnie Olgierd Porębski, Prezes Polskiego Towarzystwa Crowdfunding przedstawi jak w legalny sposób może je stosować i zaprezentuje postulowane zmiany w prawie. Podczas konferencji praktycy powiedzą o aspektach praktycznych i uwarunkowaniach prawnych stosowania crowdfundingu. Odpowiedzą na pytanie jak zebrać kapitał od społeczności – Arkadiusz Regiec z portalu beesfund.com podzieli się informacją o tym jak zebrał 50 000 zł za 5% akcji swojej spółki, a Misia Furtak – wokalistka zespołu Tres.B przybliży kuluary sfinansowania wydania ostatniej płyty dzięki wsparciu fanów.

W panelu biznesowym znany reżyser Wiktor Grodecki przedstawi jak inwestować w niezależne projekty filmowe i na tym zarabiać, a Dawid Sokołowski przybliży specyfikę współpracy z aniołami biznesu. Opowie też o możliwościach zastosowania crowdfundingu przez tradycyjnych inwestorów w kontekście ekosystemu finansowania innowacji w Polsce.

W debacie finałowej „Finanse społecznościowe – wizja przyszłości, szanse i wyzwania” wezmą udział paneliści, którzy z różnych perspektyw ocenią możliwości i zasugerują kierunki rozwoju crowdfundingu w Polsce. Małgorzata Steiner (Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji), Laura Strzałkowska (ZPAV, dawniej Warner Music Polska), Bogna Świątkowska (Fundacja Nowej Kultury Bęc Zmiana), Arkadiusz Regiec (beesfund.com) i Jacek Zając (Przeowdniczący Smart Capital Investors Club) zderzą w debacie swoje doświadczenia, wnioski i pomysły.

Wśród uczestników tego ważnego wydarzenia znajdą się reprezentanci banków, funduszy inwestycyjnych, organizacji pozarządowych, przedsiębiorcy, fundraiserzy, ale przede wszystkim inicjatorzy ciekawych przedsięwzięć. W trakcie konferencji przewidziano wiele atrakcji dodatkowych, w tym wręczenie nagród dla dziennikarzy „CrowdJournalist”, prezentację pomysłodawców ciekawych przedsięwzięć finansowanych przy wykorzystaniu crowdfundingu i pokazy specjalne.

„Crowdfunding w Polsce 2012” odbędzie się 12 grudnia 2012 r. w Warszawie, szczegóły dostępne są na stronie http://konferencja.crowdfunding.pl. Wydarzenie jest biletowane, a liczba miejsc jest limitowana.

Organizatorami wydarzenia są stowarzyszenie Polskie Towarzystwo Crowdfundingu i Crowdfunding.pl.

Wśród partnerów Konferencji wymienić można Krajową Izbę Gospodarczą, European Crowdfunding Network, Instytut Nauk Ekonomicznych i Społecznych, Ponadregionalną Sieć Aniołów Biznesu – Innowacja, Instytut Rozwoju i Przedsiębiorczości Kobiet, Kobiecą Sieć Aniołów Biznesu, Polskie Stowarzyszenie Fundraiserów, kancelarię Czarnik, Porębski i Wspólnicy, czy Studenckie Forum Business Centre Club.

Bilety dostępne są jedynie na portalu beesfund.com http://www.beesfund.com/projekty/pokaz/91,konferencja-crowdfunding-w-polsce.

 

Dodatkowych informacji udziela organizator

Karol Król, konferencja@crowdfunding.pl,

mobile: 691 14 55 44.

 

Serdecznie zapraszamy!

Copyright by Instytut Nauk Ekonomicznych i Społecznych
projekt i realizacja: Triso.pl