„Regionalny Ekosystem Innowacji" - Wspólny rynek dla nauki i biznesu.

Samorząd Województwa Śląskiego, realizujący projekt systemowy „Zarządzanie, wdrażanie i monitorowanie Regionalnej Strategii Innowacji Województwa Śląskiego", zaprasza na konferencję „Regionalny Ekosystem Innowacji" - Wspólny rynek dla nauki i biznesu.

Konferencja regionalna odbędzie się 10 października 2012 r. w godzinach od 9.00 do 15.00 w Hotelu Arsenal Palace w Chorzowie.

Celem spotkania będzie kontynuacja dialogu środowisk nauki, przedsiębiorstw oraz samorządów wokół rozwijającego się regionalnego ekosystemu innowacji województwa śląskiego, ze szczególnym uwzględnieniem perspektywy finansowej na lata 2014-2020 oraz kontekstu inteligentnych specjalizacji.

W ramach konferencji przedstawione zostaną kierunki innowacyjnego rozwoju Unii Europejskiej oraz zagadnienia związane z polityką wsparcia kluczowych specjalizacji regionu, w tym między innymi medycyny oraz technologii informacyjnych, wskazanych w Regionalnej Strategii Innowacji Województwa Śląskiego na lata 2013-2020.

W drugiej części konferencji odbędzie się uroczysta gala wręczenia nagród w konkursach „Innowator Śląska 2011" oraz „Współpraca sfery przedsiębiorstw i nauki" w ramach marki INNOSILESIA. Celem konkursów jest promowanie firm i instytucji sektora badawczo-rozwojowego wdrażających innowacyjne rozwiązania.

Przemysław Jura - prezes Instytutu Nauk Ekonominczych i Społecznych przedstawi na konferencji finansowanie innowacji w perspektywnie 2014-2020

Wszystkich zainteresowanych serdecznie zapraszamy!

Więcej informacji o konferencji na stronie: www.ris.slaskie.pl

Copyright by Instytut Nauk Ekonomicznych i Społecznych
projekt i realizacja: Triso.pl