Konferencja PSAB-I "Kapitał dla innowacji"

KAPITAŁ NA START-UP I CO DALEJ? RELACJA Z KONFERENCJI W KATOWICACH

 

16 października br. w Katowicach odbyła się konferencja, która zapoczątkowała cykl jesiennych spotkań Ponadregionalnej Sieci Aniołów Biznesu – Innowacja.

Przygotowany przez nas program  spotkał się z dużym zainteresowaniem uczestników spotkania, a zaproszeni goście zostali bardzo ciepło przyjęci przez audytorium. Potwierdzeniem tego była imponująca frekwencja, która przerosła nasze oczekiwania oraz duża aktywność zgromadzonych uczestników, czego konsekwencją było przedłużenie spotkania z uwagi na ilość padających z sali pytań.

Uczestnicy konferencji 16.10.2012

 

Spotkanie otworzył prezes Instytutu Nauk Ekonomicznych i Społecznych, jednocześnie Koordynator Zarządzający Siecią – Przemysław Jura, który przedstawił zakres działalności PSAB-I oraz udzielił cennych porad w jaki sposób należy rozmawiać z inwestorami, aby zainteresować ich swoim pomysłem.  Podczas wystąpienia Pana Prezesa   pojawiło się wiele zapytań, za co serdecznie dziękujemy i mamy nadzieję, że rozwialiśmy Państwa wszelkie wątpliwości.

Przemyslaw Jura, PSAB-I

 

Następnie o PR w pozyskaniu inwestora opowiedział Łukasz Musiał z Poblicon Sp. z o.o., który podpowiedział zgromadzonym uczestnikom jak zmienić pomysł w produkt oraz przeanalizował przykład najlepszej kampanii promocyjnej  ostatnich lat czyli marki Red Bull. Udowodnił również siłę mediów społecznościowych i wskazał największe wpadki promocyjne na portalu Facebook.

 

Łukasz Musiał, Publicon S.A.

 

O tym jak znaleźli inwestora opowiedziały dwie firmy Jujubee S.A. oraz Storytisers. Zostały one wybrane przez naszą Sieć ze względu na duży potencjał rozwoju i bardzo ciekawy pomysł na biznes.

 

Pomysłodawca z Jujubee – Michał Stępień przedstawił możliwości i potencjał swojej marki a także odpowiedział na pytania uczestników związane z pozyskaniem Anioła Biznesu. Narodziła się ciekawa dyskusja, którą kontynuowano w kuluarach.

Michał Stępień, Jujubee S.A.

Ogromne zainteresowanie wzbudziła również opowieść od ekstremalnych wypraw do Storytisingu, którą przedstawił Tomasz Grzywaczewski z firmy Storytisers.  Była to wyprawa śladami książki „Długi marsz” opowiadającej historię Witolda Glińskiego, który w 1941 r. uciekł z sowieckiego łagru pod Jakuckiem i pieszo dotarł do Kalkuty w Indiach. Pomysłodawcy z firmy Storytisers od maja do października 2010 r. samotnie podróżowali przez bezkresną syberyjską tajgę, mongolskie stepy i tybetańskie płaskowyże, a wszystko to zostało udokumentowane i wykorzystane w kampanii medialnej jednej z największych polskich marek. Prezentacja Storytisers została przyjęta przez zgromadzonych obfitymi oklaskami.

Tomasz Grzywaczewski, Storytisers

Zwieńczeniem pierwszej części spotkania  był panel dyskusyjny z udziałem inwestorów Szymona Buli, Grzegorza Dymka oraz Przemysława Jury. Panel miał postać dynamicznej dyskusji, bowiem każdy ze zgromadzonych mógł zaangażować się w rozmowę.  z zaproszonymi gośćmi. Inwestorzy, po zakończonej konferencji, pozostawali do dyspozycji uczestników, co umożliwiło pomysłodawcom przedstawienie ich pomysłów na biznes i uzyskanie konstruktywnych uwag od Aniołów Biznesu.

Od lewej: Szymon Bula, Grzegorz Dymek, Przemyslaw Jura

 

Po prelekcjach  przyszedł czas na lunch, podczas którego uczestnicy mogli wymienić się wrażeniami, podyskutować o wystąpieniach i nawiązać nowe kontakty biznesowe.

Podczas lunchu dyskusjom w klimacie finansowania i przedsiębiorczości nie było końca, a na uczestników czekał już kolejny punkt programu – kojarzenie ofert gospodarczych. Spotkanie miało charakter zamknięty a poprowadził je prezes Regionalnego Centrum Biznesu – Miłosz Omastka. Uczestniczyło w nim ponad 30 przedstawicieli z różnych instytucji.  Każdy z nich miał kilka minut, aby przedstawić swoją osobę i zaprezentować ofertę swojej firmy. Później nastąpiła wymiana wizytówek i długie rozmowy przy kawie i ciastku.

Kojarzenie ofert gospodarczych w ramach konferencji PSAB-I 16.10.2012r.

 

Jeszcze raz pragniemy bardzo serdecznie podziękować wszystkim uczestnikom, prelegentom, panelistom, młodym firmom i naszym partnerom, którzy  byli obecni na konferencji w Katowicach.

To dzięki Wam odnieśliśmy kolejny sukces! Do zobaczenia przy okazji kolejnych spotkań organizowanych przez Ponadregionalną Sieć Aniołów Biznesu – Innowacja.

Copyright by Instytut Nauk Ekonomicznych i Społecznych
projekt i realizacja: Triso.pl