Nowy Fundusz Kapitałowy

Instytut Nauk Ekonomicznych i Społecznych wraz z nowym partnerem z branży finansów założył Fundusz Kapitałowy venture capital. Utworzenie Funduszu opiera się o kofinansowanie z Krajowym Funduszem Kapitałowym S.A. Docelowa kapitalizacja Funduszu wyniesie 40 mln zł. Podmiotem zarządzającym Funduszu jest Seed Corn Management Sp. z o.o., w którym Instytut Nauk Ekonomicznych i Społecznych posiada 49% udziałów.

Fundusz kapitałowy będzie się skupiał na inwestycjach w przedsięwzięcia na wczesnych etapach rozwoju (Venture Capital). W obszarze jego zainteresowań znajdą się również inwestycje w spółki dojrzałe. Powstanie Funduszu kapitałowego da szansę rozwoju podmiotów w wielu branżach, w tym m.in.IT/ Software, technologie, media, telekomunikacja (TMT), usługi, ochrona środowiska czy life science,  podnosząc jednocześnie poziom przedsiębiorczości i konkurencyjności krajowej gospodarki.

Fundusz kapitałowy stanowi uzupełniającą aktywność w stosunku do Ponadregionalnej Sieci Aniołów Biznesu – Innowacja, którą koordynuje Instytut Nauk Ekonomicznych i Społecznych. Synergia działań pomiędzy Siecią a nowo założonym Funduszem doprowadzi do wzmocnienia i dalszego rozwoju rynku kapitałowego w Polsce.

Copyright by Instytut Nauk Ekonomicznych i Społecznych
projekt i realizacja: Triso.pl