Seminarium „Design=Innowacje”

 

Być jak Apple, czyli design w służbie innowacji.

Rola designu w zwiększaniu innowacyjności produktów i usług była głównym tematem seminarium pod nazwą „Design=Innowacje”, które odbyło się 22 czerwca br. w Centrum Biurowo-Konferencyjnym Zachodniej Izby Gospodarczej we Wrocławiu. Organizatorami wydarzenia byli Network Sunrise - Dolnośląską Sieć Współpracy Nauki i Biznesu, Uniwersytet Wrocławski, Zachodnia Izba Gospodarcza, Business Centre Club, Dolnośląska Rada Przedsiębiorczości i Nauki oraz Festiwal Wrocław Love Design.

Mądry design skraca dystans między twórcą a użytkownikiem, pozwalając w prosty i efektywny sposób korzystać z nowatorskich usług i urządzeń. Te zasadę świetnie wprowadza w życie między innymi firma Apple, której produkty umiejętnie łączą w sobie walory techniczne i estetyczne.

Podczas seminarium przedstawiciele  sztuki, nauki i środowisk kreatywnych zaprezentowali swoje pomysły i projekty przedstawicielom biznesu, którzy pomogli w ocenie ich rynkowego potencjału. Celem spotkania było nawiązanie współpracy, połączenie Designu z Biznesem.  Designerzy dolnośląscy pokazali swoją ofertę z różnych specjalności (eko-design, meble, communication design), przedsiębiorcy opowiedzieli o zapotrzebowaniu rynku na design, natomiast specjaliści od finansowania oszacowali - ile wart jest design?

 

FOTORELACJA

 

Copyright by Instytut Nauk Ekonomicznych i Społecznych
projekt i realizacja: Triso.pl