XX Forum Gospodarcze w Toruniu

Jubileuszowe XX Forum Gospodarcze w Toruniu – już w marcu!

 

– „Transgraniczne więzi systemowe - Pieniądz" to temat przewodni XX Forum Gospodarczego, które odbędzie się w dniach 4-5 marca 2013 r. w Toruniu –

 

W tym roku mija już 20 lat Forum Gospodarczego - jednego z największych kongresów ekonomiczno-gospodarczych w Polsce. Myślą przewodnią jubileuszowego Forum, odbywającego się w dniach 4-5 marca 2013 r. w Toruniu, będzie dyskusja na temat „Transgranicznych więzi systemowych”, a głównym bohaterem w tym roku będzie pieniądz. Politycy, przedsiębiorcy i przedstawiciele świata nauki rozmawiać będą na temat ukształtowania nowego ładu instytucjonalnego, z tendencją do współpracy, a nie konfrontacji.

Na początku marca do Torunia zjadą się kluczowi przedstawiciele świata polityki i biznesu. Uczestnicy XX Forum Gospodarczego w ciągu dwóch dni będą dyskutować na temat najważniejszych wyzwań stojących przed polską, europejską i światową gospodarką w kontekście kryzysu ekonomicznego oraz procesów integracji i globalizacji.

Wśród licznych zagadnień, które będą przedmiotem dyskusji wspomnieć należy o bezpieczeństwie energetycznym Europy  Środkowej i Wschodniej, problemie innowacyjności polskiej gospodarki czy tez finansowaniu inwestycji. Wzorem poprzednich edycji spotkania, nie zabraknie w programie tematyki społecznej.

O pieniądzu i nie tylko …

Forum Gospodarcze w zeszłym roku zgromadziło ponad tysiąc uczestników. Organizatorzy spodziewają się w jubileuszowej edycji jeszcze liczniejszej frekwencji, zarówno ze strony przedsiębiorców, jak i polityków, przedstawicieli administracji, samorządów czy szkół wyższych.

- Dekoniunktura, kryzys, upadek – te słowa stały się mantrą większości środowisk politycznych i biznesowych. Stoimy obecnie w obliczu bardzo ważnych decyzji gospodarczych i najwyższy czas na rozpoczęcie konstruktywnej dyskusji na temat przyszłości Polski i Europy. Musimy zacząć wspólnie wypracowywać nowe rozwiązania.  Z jednej strony mamy trwającą od kilku lat recesję w gospodarce, z drugiej strony musimy podjąć wiążące decyzje w sprawie wejścia do strefy Euro czy nowej perspektywy finansowej UE na lata 2014-2020. Wszystkie te tematy mają wielkie znaczenie dla przyszłości naszej gospodarki – mówi Jacek Janiszewski, Przewodniczący Rady Programowej Stowarzyszenia Integracja i Współpraca, organizatora Forum.

Ważne tematy z poważnymi ludźmi

Na konferencji, jak co roku, pojawią sięwybitne osobowości świata gospodarki, kultury, nauki i polityki. To właśnie oni spierając się i dyskutując na ważne tematy ekonomiczne, polityczne i etyczne mówić będą o kierunkach rozwoju naszego kraju i całej Europy. W panelu inauguracyjnym potwierdzili już swój udział m.in. Aleksander Kwaśniewski– Prezydent RP w latach 1995-2005, prof. Jerzy Buzek – Przewodniczący Parlamentu Europejskiego w latach 2009-2012, ks. prof.  Henryk Skorowski – Rektor Uniwersytetu im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w latach 2010 -2012.

 

Podczas Forum odbędzie się około trzydziestu paneli, seminariów dotyczących gospodarki w tym: energetyki i odnawialnych źródeł energii, infrastruktury, rolnictwa, służby zdrowia, chemii, bankowości.

 

Współorganizatorami Forum Gospodarczego są: Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko –Pomorskiego, Urząd Miasta Torunia, PGNiG S.A.

Patroni medialni Forum Gospodarczego: Obserwator Finansowy, Super Express, Brief, TV Biznes, TVK Toruń, Gazeta Pomorska, Radio GRA, Teraz Toruń, MM Toruń, Polish Market, Ekologia i Rynek, Agencja informacyjna ISB News, Capital24.tv, Kurier365.pl, Agencja Informacyjna Newseria, Cashcom.pl, Gazeta Finansowa, Home & Market, Gentelman, gf24.pl, eko24.pl, nowoczesnafirma.pl, infranmedia.pl, wiadomości24.pl, egospodarka.pl, Rynek Kolejowy.

Patronem merytorycznym Forum jest Instytut Nauk Ekonomicznych i Społecznych oraz Kobieca Sieć Aniołów Biznesu.

***

Forum Gospodarcze w Toruniu to jeden z największych kongresów gospodarczych w Polsce, miejsce dialogu o kształcie polskiej gospodarki w zglobalizowanym świecie. Podczas konferencji i paneli poruszane są aktualne problemy Polski i Europy, ze szczególnym uwzględnieniem tematyki Partnerstwa Wschodniego. Co roku w Forum uczestniczy około 1000 osób, a wśród nich najważniejsze postaci ze świata polityki, biznesu, nauki, z kraju i zagranicy. Podczas dwóch dni obrad odbywają się liczne panele tematyczne, spotkania biznesowe, bankiety, imprezy towarzyszące, w tym wydarzenia kulturalne.

Więcej o Forum: www.forumgospodarcze.pl

www.facebook.com/pages/Forum-Gospodarcze-2012/148452321875285

 

Copyright by Instytut Nauk Ekonomicznych i Społecznych
projekt i realizacja: Triso.pl