Butelkowa zieleń w salonie – modne kolory ścian

Urządzenie unikatowego salonu, który spodoba się gościom, ale i takiego, w którym nam mieszka się dobrze jest trudne. Podążanie za modą nie jest złym pomysłem, jednak warto dopasować trendy do swoich potrzeb i upodobań. Obecnie modne są mocne kolory. Może to być pomalowana jedna ściana, albo i przemalowany cały pokój. Wybierając choćby butelkową zieleń mamy duże pole do popisu. Jak wykorzystać ten kolor i czuć się dobrze w swoim mieszkaniu?

Dlaczego akurat butelkowa zieleń?

Wiele osób uzna salon w kolorze zielonym za ekstrawagancję. Tak naprawdę dobrze zrównoważony mocny kolor będzie świetnym posunięciem. Sama zieleń utożsamiana jest z naturą, środowiskiem, które nas otacza. A przez to nas uspokaja i relaksuje. Dlatego jest dobrym kolorem do aranżacji pokoju dziennego, który służy do odpoczynku, przebywania z rodziną czy znajomymi. Ponadto tę barwę bardzo łatwo można zestawić z innymi kolorami. Będzie pasować zarówno do tradycyjnych drewnianych mebli, jak i nowoczesnych wykonanych z metalu i szkła. A nawet do żółtej kanapy i włoskiej inkrustowanej ławy. 

Zielona ściana – i co dalej?

Bardzo często dopiero po pomalowaniu ścian widać, jakie wrażenie daje konkretny kolor. Dlatego wiele osób obawiając się tak mocnego akcentu kolorystycznego, postanawia pomalować jedną ścianę. Nie jest to zły pomysł! Popularne jest też malowanie trzech ścian i zostawianie jednej pod tapetę, która zaakcentuje charakter wnętrza. Butelkowa zieleń dodatki zaakceptuje naprawdę różne. A zatem zarówno tapeta, jak i duży kominek na środku ściany, będą dobrze wyglądać. Stawiając na całe zielone pomieszczenie, warto zostawić biały sufit, wtedy nie poczujemy się przytłoczeni.

Do tego koloru bardzo dobrze pasuje drewno. Podłoga wykonana zarówno z jasnego, jak i ciemnego drewna sprawdzi się idealnie. Także drewniane meble, dobrze komponują się w takim wnętrzu. Modne vintage, romantyczny styl angielski, a może nowoczesne drewno z akrylowym malunkiem? Wszystkie przedmioty będą ładnie wyglądać. Zieleń jako kolor natury jak najbardziej może być zestawiona z każdym rodzajem drewna, kwiatami, roślinami sztucznymi i żywymi, i zawsze takie zestawienie się sprawdzi.

Kolory, które pasują do zieleni

Popularne zestawienie kolorystyczne to butelkowa zieleń i beż. Beżowy jest łagodny, ale neutralnym kolorem. Może mieć ciepłe lub zimne pod tony, a więc również doskonale pasuje do każdego wnętrza. Beż może pojawiać się w formie kanapy wypoczynkowej czy dywaniku. Ale też może być tonacją zdjęć i plakatów powieszonych na ścianie. Nawet nonszalancko przerzucony koc przez oparcie fotela, doda szyku.

Salon z zieloną ścianą
Salon ze ścianą w kolorze zielonym

Świetnie wygląda również butelkowa zieleń i złoto. Tu można wykorzystać złote ramy. Wystarczy powiesić w nich zdjęcia, plakaty albo lustro. A nawet postawić pustą ramę! Jeśli mamy mebel, na którym możemy postawić pustą ramę, będzie ona świetną dekoracją blatu zamiast wazonów czy zdjęć. Dobrym zestawieniem jest też butelkowa zieleń i szary. Ten kolory dobrze się dopełniają i podkreślają. Szara szafa czy kanapa na tle zielonej ściany będzie wyglądać bardzo elegancko.

Scroll to Top