Fototapety geometryczne – ekstrawagancja czy umiarkowanie?

Butelkowa zieleń w salonie
Butelkowa zieleń w salonie – modne kolory ścian
1 lipca 2021
Fototapeta na drzwiach
Jak odnowić drzwi? Naklejki i inne sposoby
3 września 2021
Fototapety geometryczne

fektywna aranżacja pomieszczeń wiąże się z zastosowaniem modnych, zwracających uwagę elementów aranżacyjnych. Aby zachować cechy obranej koncepcji stylizacyjnej oraz wpisać się w gust osób użytkujących pomieszczenie warto dokładnie rozważyć wszystkie elementy. Tapety najwyższej jakości są obecnie bardzo modnym, praktycznym i nadającym niezwykłego efektu elementem aranżacji. Co sądzisz o wzorach geometrycznych? W wielu pomieszczeniach sprawdzą się doskonale.

Fototapety geometryczne – do jakich wnętrz?


Wzory geometryczne, stosowane w postaci tapety to powtarzalne, równe elementy, dzięki którym całość prezentuje się stylowo, nowocześnie i bardzo efektownie. Wśród najczęściej spotykanych tapet z wzorem geometrycznym można znaleźć tapety we wzór plastrów miodu, dzielone krzyżującymi się liniami w kontrastowym do tła odcieniu, a także trójwymiarowe trójkąty i kwadraty. Niezwykłe wrażenie wizualne wywierają fototapety geometryczne w odcieniach modnych oraz ponadczasowych. Niezwykłe fototapety z geometrycznymi figurami znakomicie sprawdzają się w pomieszczeniach, urządzonych w stylu nowoczesnym, glamour oraz minimalistycznym. Ich wygląd sprawia, że w pomieszczeniu tworzy się atmosfera, sprzyjająca kreatywności. 


Modne fototapety wzory geometryczne


Niezwykłą popularnością cieszą się fototapety, posiadające wzory geometryczne, wykonane za pomocą złoconej linii. Te eleganckie, wyjątkowe dekoracje sprawiają, że wnętrze zyskuje luksusowy efekt wizualny. Umiejętny dobór kolorystyki, wielkości wzoru oraz stylu fototapety geometrycznej ze złotą linią pomoże wykreować wnętrze, pełne inspirujących pomysłów. Tapeta o tak niezwykłym wyglądzie sama w sobie stanowi wyjątkową dekorację. Dzięki niej nie potrzebujesz już zbyt wielu dodatkowych elementów. Zastosowana na jednej ze ścian pięknie skomponuje się z ustawionymi na komodzie świecznikami, ramkami na zdjęcia oraz lampką stołową w stylu glamour.


Fototapety figury geometryczne, które wymodelują wnętrze


Efekt 3D, który prezentują nowoczesne fototapety potrafi zaskakująco zmienić optycznie kształt i wielkość pomieszczenia. Geometryczne figury o określonej wielkości, w starannie dobranej kolorystyce oraz zawierające unikalny, trójwymiarowy układ kształtów. Dzięki złudzeniu możesz sprawić, że geometryczne tapety rozciągną pomieszczenie optycznie wszerz lub tworzą w nim złudzenie głębi. Możesz również optycznie zawyżyć wysokość ścian lub obniżyć wnętrze za pomocą wzoru. Geometryczne tapety są bardzo wyrazistym elementem aranżacji, można by powiedzieć ekstrawagancją. Jeśli cenisz nietypowość i efekt wow, są stworzone dla Ciebie i sprawią, że będziesz dobrze czuć się w pomieszczeniu. Modne fototapety we wzór geometryczny nie tworzą wrażenia umiarkowania. Są adresowane dla osób zdecydowanych, które poszukują konkretnych rozwiązań. Efektywne, zwracają uwagę i dominują we wnętrzach. Nie stosuj ich na więcej niż jednej ze ścian pomieszczenia, aby podkreślić jego wystrój i nadać wnętrzu modnego efektu. Fototapeta geometryczna zdecydowanie podkreśli indywidualny charakter wnętrza. 

Ewa Pakulska
Ewa Pakulska
Jestem Ewa. Kocham dobry design i metamorfozy wnętrz. Lubię koty i z nimi dzielę przestrzeń. Zapraszam na mojego bloga o wnętrzach, zainspiruj się i znajdź coś dla siebie.

Komentarze są wyłączone.