Fototapety – najnowsze trendy na rok 2022

Planując zmianę wystroju domu lub mieszkania, warto zapoznać się z aktualnymi trendami i modnymi wzorami. Nie chodzi o to, żeby ślepo odtwarzać to co jest na topie, ale, żeby wybrać z aktualnych trendów to co jest zgodne z naszym gustem. W tym artykule przejrzymy najnowsze trendy jeśli chodzi o modne fototapety i nowoczesne tapety. Jeśli planujesz metamorfozę wnętrza, przeczytaj koniecznie.

Wzory roślinne

W 2022 wzory roślinne będą wciąż modne. Czy to egzotyczne liście, czy drewno, kwiaty, pnie drzew, motywy roślinne niezmiennie pozostają trendy. Wydaje się, że zostanie tak w dłuższym okresie czasu, bo człowiek dobrze czuje się w otoczeniu natury, a co za tym idzie również w dekoracjach imitując tę naturę. Chyba najpopularniejszym motywem roślinnym pozostają monstery, chętnie wybierane są również maki, magnolie, paprocie, czy brzozy.

Wzory geometryczne

Fototapety geometryczne to popularne motywy fototapet w nowoczesnym stylu. Są uniwersalne, nienarzucające żadnej konkretnej scenerii, a jednocześnie mogą być wyraziste i można za ich pomocą przeprowadzić prawdziwą metamorfozę. Całe wnętrze przearanżowane za pomocą fototapety geometrycznej, to może byłoby za dużo, ale jeśli szukasz idealnej tapety na jedną ścianę rozważ właśnie wzory geometryczne. Co to dokładnie może być? Wszelkie figury geometryczne: trójkąty, kółka, kwadraty, ale też szlaczki, wzorki, kropki, jodełki, kafelki i wiele innych.

Fototapety retro

Eleganckie tapety w stylu retro to ponadczasowy pomysł do klasycznego wnętrza, ale też na zasadzie kontrastu i przełamania stylu, sprawdzą się we wnętrzach nowoczesnych. Fototapety retro i vintage, często są wykonane w pastelowych odcieniach, sprawiają wrażenie lekko wyblakłych. To tylko zamierzony efekt, który z jednej strony ma imitować zmiany powstałe po wpływem czasu i operowania światła, a drugiej strony po prostu wpisuje się w konwencję. Niemniej jednak wybierając nowoczesne fototapety w stylu retro – mamy pewność, że efekt bladości pozostanie na jednakowym poziomie i nie zwiększy się z czasem.

Motywy abstrakcyjne

Wzory abstrakcyjne tapet i fototapet to często plamy i kompozycje kolorystyczne. Nie przedstawiają, konkretnych figur, ze świata jaki znamy, czy to postaci, natury, czy figur geometrycznych, a oddziałują głównie kolorem, światłem i kompozycją. Często czerpią z kolorów ziemi i natury, jak brązy, błękity, odcienie zieleni i niebieskiego. Motywy abstrakcyjne to też czasem żywe kolory i wyraziste linie, którymi można dodać energii pomieszczeniu.

Technologia montażu fototapet.

Interesując się najnowszymi trendami warto wspomnieć, że jeśli chodzi o technologię ogromną popularnością cieszą się fototapety samoprzylepne. Nowoczesne fototapety drukowane są na materiałach samoprzylepnych wysokiej jakości, dzięki czemu ich montaż jest dużo łatwiejszy i czystszy. A modne tapety można po przyklejeniu bez problemu odkleić i przenieść na inne miejsce. Mało tego, fototapety samoprzylepne można montować nie tylko na ścianach, ale również na suficie.

Fototapety są coraz chętniej wybieraną dekoracją na ścianie salonu, kuchni, czy sypialni. Czy to pejzaże, czy motywy abstrakcyjne, lub geometryczne – jedno jest pewne – dekoracje przestrzeni fototapetami przeżywają renesans. Jeśli pamiętasz jeszcze stare fototapety sprzed lat, żeby wyrobić sobie aktualną opinię musisz zobaczyć i dotknąć te, które są produkowane obecnie. To zupełnie inna jakość.

Scroll to Top