Jak ocieplić nowoczesne wnętrze? Praktyczne porady

W erze nowoczesnych salonów i pokojów niektórzy mogą odczuwać, że wnętrze ich własnego domu stało się zbyt sztywne i chłodne. Ci którzy w swoich modernistycznych mieszkaniach czują się jak uwięzieni w katalogu, szukać mogą sposobów na ocieplenie swoich czterech kątów. Przedstawiamy kilka praktycznych porad, jak przywrócić przytulny nastrój  do twojego nowoczesnego domu.

Jakie kolory ocieplą pokój?

Pewne kolory same z siebie budzą w nas komfort i pozytywne emocje. Kolor czerwony, żółty i pomarańczowy są barwami ciepłymi w praktycznie każdej odsłonie. Brązowy, szary i biały uznawane są zaś za barwy neutralne. Mimo iż Zielony należy do chłodnej palety kolorów, w umiarkowanej ilości może okazać się kluczowy, by ożywić wystrój każdego nowoczesnego domu.

Które elementy ożywią twoje wnętrze?

Niezawodnym sposobem na tchnięcie życia we współczesne wnętrze od zawsze były elementy organiczne. Skromne drewniane meble i ozdoby pozwolą każdemu poczuć się u ciebie jak w domu, a każde pomieszczenie będzie szczęśliwsze jeśli dodasz do niego roślinkę lub dwie. Koszyki, rośliny i kwiaty, a nawet świeczki, wpleć to co przytulne i uwielbiane w starym stylu, w swój nowoczesny i szykowny dom.

Nowoczesny salon z wyspą

Jak nadać przestrzeni przyjemnego charakteru?

Od jaskrawych, acz ciepłych barw ścian i sufitu, po podłogę, którą możemy otulić przyjemną w dotyku matą, lub szykownym dywanem. Eleganckie kołdry, pufy i poduszki zapewnią fizyczny jak i wizualny komfort dla każdego kto odwiedzi twój nowo udekorowany współczesny dom

Ciepłe i delikatne oświetlenie utrzyma pokój miłym dla oka, i podkreśli nasze dekoracje  – fotografie i obrazy, przedstawiające bliską rodzinę, kochane pupile lub wspólne chwile z przyjaciółmi, opatrzone ramkami, lub tworzące piękny kolaż. Tego typu Obrazy i Dekoracje powieszone na wysokości wzroku, zabezpieczą twoje przytulne wnętrze przed wrażeniem pustki. 

Równowaga przede wszystkim

Idealny wystrój jest kwestią staranności i równowagi elementów które dobierzesz. Ujmij to co najlepsze z tradycyjności by ocieplić szykowne standardy nowoczesności. Sam możesz zdecydować jak dużo z ciepłej drewnianej chatki chcesz zamieścić w twoim modnym domu. Eksperymentuj do woli z mieszaniem wzorów i warstw, aż stworzysz wnętrze które przywita twoich gości już samym wystrojem.

Scroll to Top