Jak odnowić drzwi? Naklejki i inne sposoby

Jeśli wymiana drzwi, nie jest nam po drodze, możemy je po prostu odnowić. Z każdych stworzyć możemy drzwi o ładnym i indywidualnym charakterze. Nierzadko celem odnowienia skrzydła drzwiowego, nie są konieczne duże nakłady finansowe czy też pracy. Wystarczy odpowiedni pomysł i dokładne wykonanie, ale przede wszystkim trzeba przeanalizować, czy zaplanowane przez nas zmiany będą współgrały z wystrojem całości wnętrza. Jeżeli zabierzemy się za odnowienie drzwi, nie możemy zapomnieć o ich futrynie – ona również musi zostać poddana zmianom. W poniższym artykule opiszemy kilka przydatnych metod na odnowienie drzwi. 

Naklejki 

Naklejki na drzwi są metodą, za sprawą której możemy tanio i szybko odświeżać drzwi. Naklejka na drzwi z efektywnym motywem z galerii zdjęć, pomoże w stworzeniu niepowtarzalnej aranżacji i niebanalnego klimatu. Ponadto nieprzezroczysta naklejka na drzwi wewnętrzne, pozwoli na zachowanie prywatności w wybranym pomieszczeniu. 

Okleiny 

Kolejnym sposobem na odnowę wejścia, będzie okleina na drzwi. Dzięki niej, możemy bez problemu zmienić całkowicie ich wygląd. To wszystko bez konieczności zdrapywania starej warstwy farby. Okleina na drzwi wewnętrzne, jest bardzo łatwa do założenia. Wystarczy dokładnie odtłuścić powierzchnię i powoli nałożyć wybrany egzemplarz. 

Przeszklenia 

Trzeci sposób na odnowę drzwi, to zamontowanie w nich przeszkleń. W sklepach dostępnych jest wiele alternatyw, zaczynając od dostępności różnych kolorystycznych opcji, zaś kończąc na różnorodności ich faktur. Dzięki czemu będziemy w stanie połączyć ze sobą kontrastowe, mocne kolory z tymi przejrzystymi, jak chociażby witraże. Jeżeli znudzą się nam dodatki pod postacią szkła, wówczas warto przemyśleć kwestię zamontowania luster obustronnych, tym bardziej jeśli w naszych drzwiach są niewielkie szyby. 

Malowanie 

Chcąc odnowić skrzydło drzwiowe, możemy je także po prostu pomalować. Nie jest to droga metoda, niemniej jednak czasami wymaga pracochłonnych przygotowań. Jeśli drzwi były już wcześniej pomalowane i z upływem czasu powstały w nich ubytki, trzeba będzie je uzupełnić specjalnym wypełnieniem. Następnie konieczne jest wygładzenie powierzchni. Przed samym nałożeniem farby, drzwi należy dokładnie odtłuścić. 

Tapeta 

Ostatnim rozwiązaniem w naszym zestawieniu, będzie tapeta na drzwi. To bardzo dobra opcja, jeśli chcemy zachować spójny efekt w pomieszczeniu. Wystarczy użyć tej samej tapety, co na ścianach i rezultat murowany. Wybór tapet w sklepach jest naprawdę spory, zatem nie będziemy mieć kłopotów ze znalezieniem właściwego wzoru i tonacji kolorystycznej. Modna jest także fototapeta na drzwi. 

Drzwi oklejone fototapetą

Dzięki obecnej technologii, możemy złożyć zamówienie na dowolny nadruk na naszej tapecie. Istotne pozostaje to, żeby na oklejanie skrzydła drzwiowego zastosować tapetę wysokiej jakości, która nadaje się do zmywania, jest odporna na rozrywanie i trwała. W wypadku wyrazistych i wzorzystych tapet, warto zwracać szczególną uwagę na fakt, aby nie tylko wzór, ale również barwa danej tapety, nawiązywał do części wystroju w naszym mieszkaniu czy domu. Listę sklepów, gdzie można kupić naklejki i okleiny na drzwi znajdziesz tutaj.

Scroll to Top