Nowoczesna stodoła – mały dom z antresolą

Jak wygląda dom w stylu nowoczesnej stodoły? W jaki sposób wybór takiego rozwiązania przyniesie nam oszczędności? Czy to dobry pomysł na mały domek letniskowy? Odpowiadamy!

Jeżeli szukasz pomysłu na mały dom z antresolą – nowoczesna stodoła może być idealnym rozwiązaniem. Dlaczego? Takie domy odznaczają się niezwykłym designem, są także wprost stworzone do tego, by zagospodarować przestrzeń pod dachem. Jakie plusy mają tego typu domy? Wszystkiego dowiesz się z naszego artykułu.

Nowoczesna stodoła – modny i komfortowy dom jednorodzinny

Ceny materiałów budowlanych, projektów oraz robocizny nieustannie rosną. Podobnie jak koszty ogrzewania. Nie dziwi więc coraz większa popularność małych domów jednorodzinnych, które łatwo ogrzać a ich przestrzeń maksymalnie wykorzystać. Domy w stylu nowoczesnej stodoły doskonale nadają się do tego, by w ich wnętrzu umieścić antresolę. To z kolei pozwala na budowę mniejszego i tańszego domu, który nie zrujnuje Twojego budżetu podczas mieszkania w nim. Biorąc pod uwagę te plusy – absolutnie nie dziwi coraz większa popularność domów nazywanych nowoczesnymi stodołami.

Jak wygląda dom w stylu nowoczesnej stodoły?

Nawet jeżeli do tej pory nie spotkałeś się z tego typu nazwą – prawdopodobnie jesteś w stanie sobie wyobrazić, jak mniej więcej wygląda. Pierwowzorem tego typu rozwiązania są właśnie budynki gospodarcze. Oczywiście użycie odpowiednich materiałów sprawia, że wyglądają niezwykle designersko i nowocześnie. Bardzo często możesz spotkać się z połączeniem drewna bądź drewnianych lameli oraz betonu. Znakiem charakterystycznym jest oczywiście spadzisty dach. Kolejnym ważnym elementem są także duże okna.

Drewniany dom z antresolą
Wnętrze z antresolą

Nie bez znaczenia jest odpowiednie oświetlenie. Nierzadko tego typu budynki są także pomalowane na biało. Drewno i biel to bardzo uniwersalne i nowoczesne połączenie, które sprawi, że Twój dom przez wiele lat będzie się wpasowywał w trendy architektoniczne.

Nowoczesna stodoła – na co zwrócić uwagę na etapie projektu?

Jeżeli zdecydujesz się na konkretny typ domu, możesz wybierać spośród gotowych projektów bądź wynająć architekta, który stworzy dom idealnie dopasowany do twoich potrzeb i preferencji. Oczywiście ta druga opcja będzie droższa.

Niezależnie od tego, które z rozwiązań wybierzesz, koniecznie zwróć uwagę na kilka niezwykle aspektów Twojego przyszłego domu. Przestrzeń powinna być otwarta i maksymalnie wykorzystana, między innymi poprzez wykonanie antresoli. Jeżeli dom będzie stanowił bryłę w kształcie prostokątnym – ułatwi to ogrzewanie, ponieważ różne zakamarki czy wypustki mogą stwarzać dodatkowe problemy. Pamiętaj też o tym, że jeszcze większe znaczenie dla kosztów całego projektu ma wielkość budynku. Dobrze przemyśl metraż domku i nie przesadzaj z jego rozmiarem, ponieważ to znacznie zwiększy koszty budowy oraz ogrzania. Na koniec coś, co nada całości nowoczesnego wyglądu, czyli duże okna – zdecydowanie warto na nie postawić.

Nawet jeżeli dom będzie niewielki – koniecznie zdecyduj się na duży taras. Dzięki oknom w salonie z widokiem na taras i ogród możesz uzyskać efekt optycznego powiększenia przestrzeni. Z kolei latem – dzięki tarasowym kompletom wypoczynkowym – miejsce to będzie idealne do pracy czy odpoczynku. 

Mały dom z antresolą w stylu nowoczesnej stodoły – idealny domek letniskowy

Dom typu nowoczesna stodoła może być domem dla niewielkiej rodziny. Jednak równie świetnie sprawdzi się jako domek letniskowy. W tym wypadku możesz postawić na otwartą przestrzeń, a część sypialną umieścić na antresoli nad salonem. Takie rozwiązanie sprawi, że nawet w niewielkim domu pokój dzienny będzie duży i niezwykle komfortowy. W związku z tym będziesz mógł wybudować stosunkowo mały domek, nie pozbawiając się odpowiedniej przestrzeni do wakacyjnego relaksu.

Scroll to Top