Płytki winylowe na ścianę i podłogę – tak wygodnie jeszcze nie było!

Wybierając płytki na podłogę lub ścianę, większość osób stara się poświęcić im jak najwięcej uwagi wiedząc, że to z reguły tak zwany wybór na całe życie. W końcu nikt nie lubi kosztownych i pracochłonnych remontów, które generują mnóstwo bałaganu i hałasu, a do tego właśnie sprowadza się proces skuwania płytek, aby położyć je na nowo. Na szczęście, możemy już pożegnać takie obawy, ponieważ dzisiaj na rynku dostępne są płytki winylowe samoprzylepne. Co to takiego?

Czym są kafelki winylowe samoprzylepne?

Na myśl o płytkach, które da się przykleić samodzielnie bez użycia dodatkowego kleju, wiele osób nabiera wątpliwości, co do trwałości takiego rozwiązania. Tymczasem kafelki tego typu mają dobrze przemyślaną konstrukcję. Składają się z dwóch warstw – winylu, który odpowiada za ich elastyczność i wytrzymałość oraz z warstwy nadruku, która nadaje płytkom piękny i wyjątkowy wygląd. Na pierwszy rzut oka takie kafelki niczym nie różnią się od tych tradycyjnych. W praktyce będą jednak przyjemniejsze w użytkowaniu, gdyż ich powierzchnia nie jest tak chłodna w dotyku i łatwo się czyści.

Jakie zalety mają płytki winylowe?

Płytki z winylu samoprzylepne montuje się bezpośrednio na starą warstwę płytek – bez skuwania i bez matowienia powierzchni. Wystarczy jedynie dobrze umyć i odtłuścić kafelki zamontowane już na ścianie czy podłodze. Oznacza to, że naklejeniem płytek winylowych każdy może zająć się samodzielnie, oszczędzając tym samym sporą sumę i zachowując pełną kontrolę nad finalnym efektem. Płytki winylowe nadają się do montażu na powierzchniach pionowych i poziomych. Sprawdzą się też w każdym pomieszczeniu, również w łazience i toalecie, ponieważ są odporne na działanie wilgoci.

Ściana z płytkami winylowymi
Płytki samoprzylepne nad wanną

Winyl wykazuje również wysoką odporność na zarysowania czy blaknięcie, dlatego naniesiony na płytkę wzór będzie pięknie prezentował się przez bardzo długi czas. Taki materiał jest świetnym rozwiązaniem, kiedy szukamy sposobu na niedrogą i szybką metamorfozę wnętrza bez bałaganu. Jedyną wadą tego rozwiązania jest odebranie pomieszczeniu kilku milimetrów powierzchni – na grubość płytek.

Płytki winylowe – prosty sposób na efektowną zmianę aranżacji

Niektórym trudno jest nawet wziąć pod uwagę możliwość wymiany płytek w łazience czy toalecie. Tymczasem, sięgając po kafelki winylowe, możemy taką metamorfozę wykonać nie tylko samodzielnie, ale też w ciągu zaledwie kilku godzin, w zależności od powierzchni, którą trzeba pokryć nowymi, samoprzylepnymi płatkami. Atutem takiego rozwiązania są też jego możliwości, czyli ilość dostępnych do wyboru wzorów. Płytki winylowe mogą przypominać kafelki tradycyjne – gładkie, wzorzyste, kolorowe i jednobarwne. Świetnie imitują jednak również inne, często bardzo drogie materiały, jak naturalne drewno czy marmur. Bez trudu znajdziemy dzisiaj płytki winylowe w dowolnym kolorze i z wymarzonym wzorem, dzięki czemu zarówno podłogi, jak i ściany w dowolnym pomieszczeniu uda nam się odnowić i przerobić „po swojemu” bez większego wysiłku i bez konieczności angażowania do tego całej ekipy remontowej.

Scroll to Top