Podkładka pod krzesło – najlepsza ochrona dywanu

Dokonując zakupu krzesła do biurka, większość konsumentów nie bierze pod uwagę konsekwencji ich regularnego użytkowania. Tymczasem nóżki krzeseł tradycyjnych i kółka krzeseł obrotowych stopniowo, lecz sukcesywnie niszczą swoje podłoże – niezależnie od tego, czy są ustawione na podłodze, czy na dywanie. Ponieważ uszkodzeniom tego typu łatwiej zapobiegać, niż naprawiać je po fakcie, wraz z krzesłem do biurka warto zaopatrzyć się również w odpowiednio dobraną podkładkę. Co należy wiedzieć przed zamówieniem idealnego modelu?

Skuteczna ochrona podłogi i dywanu – podkładka pod krzesło

Zniszczona podłoga i wytarty dywan to naturalne skutki aktywnego korzystania z krzesła do biurka. Pracując, ucząc się, czy nawet grając na komputerze użytkownik często odsuwa i przysuwa się do blatu, co skutkuje wycieraniem wierzchniej warstwy każdego typu nawierzchni – paneli, drewnianych lakierowanych desek, czy nawet wykładzin winylowych. Problemu nie rozwiąże ani lakierowanie podłogi, ani przykrycie jej dywanem, bowiem również te powierzchnie z czasem ulegną zniszczeniu. Rozwiązanie to podkładka pod krzesło obrotowe lub tradycyjne wykonana z trwałego, odpornego na zużycie materiału, która skutecznie zabezpieczy podłoże pod danym meblem. 

Jak dobrać podkładkę pod krzesło?

Podkładki pod krzesło produkowane są z różnych materiałów, w różnych formatach oraz w różnych wariantach wzorniczych. Najważniejszą cechą tego typu produktów jest ich wielkość – dobrana optymalnie do użytkowanej powierzchni. Przy jej wyborze należy wziąć pod uwagę przede wszystkim rozstaw nóg lub kółek posiadanego, bądź zamawianego krzesła. Do wyliczonej w ten sposób wielkości trzeba dodać również powierzchnię, na której krzesło będzie pracowało (najlepiej z dodatkowym marginesem) oraz fragment maty, który zostanie podłożony pod biurko po to, aby podkładka pod fotel nie ulegała przesunięciom. W przypadku wyboru materiału decyzja jest znacznie prostsza, bowiem za najlepsze tworzywo do produkcji tego typu mat uchodzi winyl – odporny na ścieranie i działanie substancji chemicznych, trudnopalny, nie ulegający blaknięciu, bezwonny i bezpieczny dla alergików. 

Podkładka pod krzesło lub fotel
Podkładka pod krzesło, zabezpieczająca powierzchnię podłogi.

Podkładki pod fotel uzupełnią wystrój aranżacji

Na obecną chwilę podkładki pod fotel dostępne są już nie tylko w podstawowych wariantach kolorystycznych (przezroczyste, czarne czy białe), lecz również w różnorodnych odsłonach urozmaiconych kolorowymi nadrukami, wzorami czy imitacjami różnych tekstur. Jeśli produkt ma wtapiać się w swoje podłoże, można dobrać go odpowiednio do podłogi, sięgając po model o wzorze drewna, płytek czy betonu. Takie rozwiązanie będzie dobre do eleganckiego biura lub gabinetu. Podkładka pod fotel gamingowy może być już bardziej wyrazista, wielobarwna, wyróżniająca się ciekawymi elementami ozdobnymi. Dzięki niej pokój dziecka nabierze charakteru. W zależności od potrzeb użytkownika mata pod krzesło ma szansę stanowić subtelne uzupełnienie wystroju lub wręcz przeciwnie – rzucać się w oczy i nadawać aranżacji wnętrza zupełnie nowy styl.  

Scroll to Top