Pokój dla dziewczynki 8 lat – ciekawe pomysły

Urządzenie pokoju dla naszego dziecka to nie lada wyzwanie. Zwykle szukamy inspiracji w internecie, katalogach czy stronach sklepowych lub korzystamy z pomocy projektanta, jednak musimy mieć jakiś zarys i pomysł na aranżację. Należy pamiętać, że pokój dla dziewczynki mającej 8 lat musi być nie tylko kolorowy, ale też funkcjonalny. Dzieci w tym wieku chodzą już do szkoły, zaczynają bardziej zwracać uwagę na detale i dodatki, a ich przestrzeń to nie tylko miejsce do zabawy, ale też spędzania czasu na nauce czy z koleżankami. Poniżej przedstawiamy kilka pomysłów na ciekawe wnętrze.

O czym pamiętać aranżując pokój dla dziewczynki?

Pierwszym najważniejszym elementem są potrzeby dziecka. To ono powinno podjąć kluczowe decyzje w zależności od własnych upodobań. 8 lat to bardzo charakterystyczny wiek, w którym zmienia się gust, a dziewczynki chcą być dorosłe, dlatego ich pokój powinien już zawierać bardziej poważne meble i dodatki. Co jeszcze jest ważne? Wielkość pokoju. Duża przestrzeń to więcej możliwości choćby na ustawienie mebli. Dysponując takim wnętrzem można spokojnie wstawić np. toaletkę, zrobić kącik do nauki oraz do zabawy. Duża szafa z pewnością się przyda, bo większość dziewczynek lubi się stroić. Jeśli mamy do zaaranżowania pokój dla dziewczynki w wieku 8 lat na poddaszu – dobre jest go rozjaśnić. Ciemne ściany i meble przytłoczą go. Nie można też w nim zostawić pustych ścian, np. tych pod skosami. Dobrym rozwiązaniem jest wstawienie tam szafek bądź komody na wymiar – nie straci się wtedy ani kawałka wolnego (cennego!) miejsca. Styl najlepiej skonsultować z dzieckiem. Co mu się podoba? Czy woli wzory lub kwiaty zamiast stonowanych kolorów? A może motywy zwierzęce lub bajkowe? Każde dziecko interesuje się czymś innym i wybór elementów wnętrza może być dla niego niezłą frajdą!

Tradycyjny róż, poważne dodatki, a może zupełnie coś innego?

Wiele dziewczynek marzy o pokoju księżniczki. Jeśli zdecydujemy się na ten styl warto pamiętać, aby nie przesadzić ponieważ np. mały pokój dla dziewczynki w wieku 8 lat może być przytłoczony nadmiarem tiulu i różu. Trzeba znaleźć balans. Jak to zrobić? Można uzyskać świetny efekt malując ściany na biało, a dodatkami dodać trochę cukierkowego klimatu. Puchate poduszki i dywan doskonale się do tego sprawdzą i będą idealnym elementem dekoracyjnym. Gdy mamy do dyspozycji niewielką przestrzeń trzeba ją maksymalnie wykorzystać i wstawić np. antresolę, a pod nią biurko oraz szafki na książki i przybory szkolne. Dziecko będzie miało przestrzeń do nauki, ale należy też wygospodarować kącik na lalki i inne zabawki. Bardzo ciekawym pomysłem jest motyw zwierzęcy, który zdecydowanie pobudzi wyobraźnię dziecka. Dziewczynki kochają zwierzęta i te duże i te małe. Dlatego jedną z opcji jest wybranie ciekawej tapety na ścianę jako główny element w tym stylu, ale można zamiast tego postawić na dodatki w ulubione pupile (psy, koty, konie czy zwierzęta egzotyczne) typu pościel, poduszki, figurki, obrazki na ścianę, zasłony a nawet dywan. Nowy pokój dla dziewczynki 8 lat to przede wszystkim mają być jej inspiracje, którymi należy się posiłkować przy remoncie i urządzaniu go. Ona powie o czym marzy, a my możemy spełnić te marzenie, ale także doradzać i słuchać. Warto wspólnie decydować, co wybrać, aby było przytulnie pod każdym względem.

Scroll to Top